Web Tasarım, E-ticaret

Google Neden Responsive Siteleri Seviyor?

Google Neden Responsive Siteleri Seviyor

Google Neden Responsive Siteleri Seviyor?

Google neden responsive siteleri seviyor? Sorusu karşısında verilebilecek en iyi cevap Google’ın kullanıcı deneyimlerini ön planda tutarak sürekli geliştirme çabasında olmasıdır. Arama motorlarının arasında en çok kullanıcıya sahip olan Google sürekli olarak en iyi olduğunu kanıtlamaya dair çeşitli Politikalar geliştirmektedir. Bu politikalardan yalnızca birisi olan müşteri deneyimlerini öğrenmek ve ön planda tutmak belirli standartlarında oluşmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda Google responsive siteleri sevmesinin nedeni onlara kaliteli içeriklerle daha anlaşılabilir ve daha kolay kullanılabilir tasarımların barındırıldığı tellerin olmasıdır. Birçok özelliğe sahip standartlar arasında yer alan responsive siteleri aynı zamanda birçok farklı avantaja da sahiptir.

Responsive Sitelerin Avantajları

Google responsive siteleri sevmesinin nedeni olarak sağladığı avantajlar gösterilebilir. Oldukça geniş özelliklere sahip olan bu siteler birçok avantajı da beraberinde sağlamaktadır. Bu avantajlar;

  • Kullanıcıların mobil cihazlarına uygun içerikler hazırlanmakta ve uygun şekilde optimize edilerek tüm mobil cihazlardan kolaylıkla yönlendirme yapılabilmektedir. Mobil cihazlardan kısa sürede hızlı erişim sağlanmaktadır.
  • Yapısal olarak sitenin içeriğine daha fazla dize ve uygulama yenileme özelliğin bulunmakla beraber tarama esnasında kaynak tasarrufu sağlamaktadır.
  • Mobil siteleri etkilemekte olan birçok hatanın gelişmesini engelleyen ve düşüren bir özelliğe sahiptir.
  • Aynı içeriği bulunduran sitenin farklı sayfalarında birden fazla bir işlem gerektirmediği gibi kısa bir işlemle aynı olan bütün hataların ortadan kalkmasını,dolayısıyla kısa sürede sorunun çözülebilmesi nin sağlamaktadır.
  • Yalnızca bir URL ile web sitesindeki içeriğin istenilen yerde paylaşılabilmesi mümkündür.

Google Responsive Sitelerinin Faydaları

Google internet kullanımındaki mobil kullanım trafiğinin açması nedeniyle birçok farklı politika geliştirerek mobil kullanıcılara da hitap etmeyi unutmamıştır. Geliştirdiği birçok özellik ve avantajdan birisi olan responsive Web siteleri bu nedenle birçok kişi tarafından rağbet görmektedir. Google responsive Web siteleri sevmesinin nedeni olarak bu özellikleri ön plana çıkarmaktadır. Google gibi Ziyaretçiler de responsive ve içerisinde aradığı birçok konuyu kolaylıkla bulmakta ve bu nedenle responsive Web siteleri sevmektedir. Klasik sitelerde aranılan her şey bulunamadı gibi farklı adreslere de yönlendirme gibi durumlarla karşılaşılmaktadır. Oysa profesyonel olarak hazırlanmış ve Responsive olduğu ekstra avantajların yanında ziyaretçilerine aradıkları her konuda geniş kapsamlı bir kaynak sunmakta aynı zamanda kaynak tasarrufunu da bu sayede sağlamaktadır.

Sosyal Medyalarımız