E-ticaret

E-ticaret Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilecekler

E-ticaret

E-ticaret Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilecekler

E-ticaret sitesi yaptırmak isteyen kişilerin veya firmaların genellikle büyük bir kararsızlık içerisinde kaldığını gözlemekteyiz. “E-ticaret sitesi yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?” sorusuna cevap aranmaktadır.

E-ticaret Sitesi Günümüz şartlarına baktığımızda bilgisayar ve akıllı telefon kullanım oranları oldukça yüksektir. Akıllı telefon kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Böylece insanlar artık hızlıca bilgisayarlarından ve mobil aygıtlarından alışverişlerini yapmaktadırlar. Pandemi dönemi ile de piyasasının ne kadar değerli olduğu net olarak ortaya çıkmıştır. Dışarı çıkmak
istemeyen insanlar e-ticaret sistemleri üzerinden alışverişlerini yapmak istemişlerdir. Bir dükkanınız olduğunu düşün. Bu dükkana bir günde kaç kişi girebilir? Önünden kaç kişi geçer? İyi bir dükkanın ortalama kirası ne kadardır? Çalışan ücretleri ve diğer giderler nelerdir? Ancak e-ticaret sistemlerinde böyle bir sorun yoktur. E-ticaret sistemlerinde ürünlerinizi minumum maliyetle tüm dünyaya satışa sunabilirsiniz. Bu fırsatlar arasında mutlaka e-ticaret siteniz olmalıdır.

– Firmalar sizlerden yıllık e-ticaret yazılımı lisans ücreti talep ediyor mu?

Çoğu firmanın sizlerden barındırma hizmeti dışında da yıllık yüksek kiralama fiyatları talep ettiğini görmekteyiz. Bu firmalar genellikle giriş paket, hazır sistemleri sizlere kurarak hiçbir işlem yapmamaktadır. Yapılan ek tüm güncelleme, entegrasyon hizmetlerine ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Aslında uygun olarak gördüğünüz sistemler sizlere çok yüksek maliyetlere gelebilir. Bu nedenle firmalara bu soruyu sormaktan çekinmeyiniz.

Zet Yazılım sizlerden yıllık yazılım kiralama ücreti talep etmeyecektir.

– Destek Süresi ve Kapsamı

E-ticaret sistemlerinin yönetimi ve karşılaşıldığı sorunların çözümleri normal web sitelerine göre oldukça zordur. Bu nedenle destek süresini uzun tutan firmalara ve destek ücretlerine dikkat ediniz.

Zet Yazılım sizlere ticket destek sistemi ile 7/24 destek verecektir.

– Sunucu Kalitesi ve Güvenliği

Arama motoru (SEO) optimizasyonu

Arama motoru (SEO) optimizasyonu için sunucu kalitesi oldukça önemlidir. Web sitelerinizin optimize edilmesi ve en hızlı şekilde açılması arama motorlarında sizleri üst sıralara taşıyacaktır. E-ticaret sitenizin yavaş çalıştığını gören bir kişi bu siteden kısa sürede çıkacaktır veya sayfanın yüklenmesini bile beklemeyecektir.Normal web sitelerine göre daha çok sunucu özelliği tüketmektedir. Bu nedenle de daha güçlü sunucu özelliği talep etmektedir. Çoğu firmaların sunucu kalitesine asla dikkat etmediğini görebilirsiniz. E-magaza firmalarına sunucu kalitelerini, lokasyonlarını, ssd diskler kullanıp kullanmadığını, RAM ve işlemci özelliklerini sorunuz. IP lerinizin sizlere özel ayarlandığına dikkat ediniz. Paylaşımlı sunucularda genellikle güvenlik problemleri olmaktadır.

Zet Yazılım sizlere üst düzey donanımlı, SSD diskli, ultra güvenlik yazılımları ile donatılmış sunucularla hizmet sunmaktadır.

– Yedekleme Hizmeti

Sunucularda da her sistemlerde olduğu gibi aksaklıklar meydana gelebilmektedir. Anlık veri kayıpları olabilmektedir. Ancak eticaret sistemleri veri kaybını kabul etmemektedir. En ufak veri kaybı sizlerin ve firmanızın başına çok büyük dertler açabilir. Bu nedenle uptime oranları yüksek ve yedekleme hizmeti sunan firmaları tercih etmelisiniz.

Zet Yazılım %99.9 uptime garantisi vererek, eticaret sistemlerinizin kısa sürelerde eş zamanlı olarak yedeklerini tutmaktadır.

– SEO Hizmeti / Danışmanlık

E-ticaret sitesi

E-ticaret sitesi piyasasında yüksek satış rakamlarına ulaşabilmeniz için SEO çalışmasına ihtiyaç duyacaksınız. İnternet reklamcılığı ve SEO çalışmalarını asla karıştırmamak lazım. SEO (Search Engine Optimization) arama moturu optimizasyonudur. Doğru çalışma ile kalıcı olarak doğal sonuçlar doğurur. Bir kere emek verirsiniz ve ömür boyu bu emeğin kazandırdıklarını görebilirsiniz. Ancak reklamlar ile verdiğiniz para miktarı kadar tıklanma sayılarına ulaşabilirsiniz. Para harcamadan da satışlar yapabilsek harika olmaz mıydı? SEO (Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonu bu nedenle çok önemlidir.

Zet Yazılım alanında uzman profesyonel ekibi ile sizler için en iyi SEO stratejisini oluşturacaktır. Geçici çözümler değil kalıcı çözümler üretmek ilk hedefimizdir.

– Tasarım

E-ticaret sitesi sistemlerinde tasarım oldukça önemlidir. Tasarım, görünüş siteniz için ilk izlenimdir ve oldukça önemlidir. İnsanlara güven vermelidir, profesyonel olmalıdır.

Zet Yazılım her zaman tasarımda sadeliğe ve şıklığa önem vermektedir. Referanslarımız ve geri dönüş oranlarımız buna en güzel örnektir. Ekibimiz alanının en iyi kişilerinden oluşmaktadır.

Zet Yazılım e-ticaret çözümlerini seçerek en doğruyu yaptığınıza emin olabilirsiniz.