Web Tasarım, E-ticaret

AMP Nedir?

Amp Nedir

AMP nedir?

Amp Nedir,Web sitesi ihtiyacı olan birçok kişi tarafından ya da web sitesi kullanan birçok kişi tarafından en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. AMP olarak hızlandırılmış mobil sayfalar anlamına gelmektedir. Sürekli olarak internet ortamındaki mal olabilme başarısını arttırma çabaları beraberinde birçok farklı özelliğin ve farklı uygulamanın keşfedilmesini sağlamaktadır. Google AMP özelliği ile arama yapıldığında uygun ve doğrulanmış olan sayfaların hızlı bir şekilde yüklenebilmesini sağlamaktadır. Tamamıyla Google tarafından geliştirilmiş yönergelere bağlı olarak mobil sayfaları çok daha hızlı açılabilmesi için ortaya koyulmuş olan toplama teknikleri olarak da bilinmektedir. Bu özelliği kullanarak özellikle mobil kullanıcılara çok daha rahat erişim imkanı sağlanmaktadır.

AMP Ne İşe Yarar?

AMP Nedir? Sorusu kadar ne işe yaradığı da önemlidir. AMP sunmuş olduğu özelliği nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve bu sayede de internet ortamındaki istenilen başarılar elde edilebilmektedir. AMP açık kaynaklı kodlama özelliğine sahip bir yönergedir. Bu sayede isteyen herkes tarafından özelleştirilmiş sayfalar oluşturulabilmesi mümkündür.Oluşturulan bu sayfalar Google hafızasına kaydedilerek mobil kullanıcılar tarafından kolaylıkla ulaşılabilmesi sağlanmaktadır. Böylece mobil kullanıcıları deneyimini arttırmayı da hedeflemektedir. AMP tasarım, kodlama, yerleşim ve içerik gibi geniş kapsamları ile birlikte oluşturulmaktadır. Bulunurluk, erişebilirlik arama motorlarının açık olması gibi özellikleri sayesinde birçok arama motorunda hızlı sonuç olarak gösterilmektedir. Google tarafından doğrulama özelliği sayesinde doğrulanmış olan sayfalar hızlı erişime açık hale getirilir. Herkese açık olan bu özellik aynı zamanda yapısal veri izni sayesinde sayfanın içeriğinin zenginleştirilmesine de sürekli olarak açık haldedir. Durum izleme özelliği sayesinde AMP sayfasındaki hataların istenilen her an tespit edilebilmesi sağlanmaktadır.

AMP Kontrol Ne Demek?

AMP nedir? Sorusuna verilebilecek en net cevap mobil cihazlarda iyi görünen hızlı yüklenen mobil sayfalardır.Belli standartlarda oluşturulmuş olan bu özellikler sayesinde web sitemizin sürekli olarak çevrimiçi varlığını sürdürebilmesi sağlanır. Özellikle son dönemde akıllı telefon ile internete giriş trafiği Bir masaüstü trafiğini geçmiş durumdadır. Bu nedenle mobil cihazlara uygun web sitesine sahip olabilmek daha çok kişiye erişebilmek için önem taşımaktadır. Mobil kullanıcılara hitap eden sayfaları kalitesini kontrol edebilmek için AMP kontrolü yani AMP testi yapılmaktadır.

Sosyal Medyalarımız